Ozonatory

Start / Oferta / Ozonatory
Ozonatory

Dla potencjalnego Klienta ważna jest uczciwość firmy wykonującej usługi, jej doświadczenie, cena usługi oraz sprzęt – ozonatory jakim ta firma dysponuje.

Ozonatory powszechnie sprzedawane

Na rynku powszechnie sprzedawane są ozonatory oparte na płytkach ceramicznych. Niski koszt ich zakupu odzwierciedla kiepską jakość urządzeń oraz co najważniejsze z perspektywy Klienta zamawiającego usługę ozonowania – kiepską jakość usługi. Dlaczego? Ozonatory oparte na płytkach ceramicznych wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu. Wielotlenki te rozpuszczając się w parze wodnej zawartej w powietrzu tworzą związki, które są niebezpieczne dla obić, skór, tapicerek (domowych i samochodowych), obrazów, grafik oraz dla sprzętu elektronicznego – zarówno domowego jak i samochodowego. Ponadto, powietrze, nawet po długim wywietrzeniu po stosowaniu tych ozonatorów, uczula. Jest to szczególnie istotne w przypadku ozonowania przedszkoli, żłobków, sypialni alergików.

Nasze ozonatory powietrza

Powyższe niekorzystne efekty nie wystąpią po ozonowaniu, które przeprowadzi nasza firma. Zainwestowaliśmy w ozonatory oparte na innej niż opisana technologii wytwarzania ozonu. Dysponujemy ozonatorami wyprodukowanymi przez polskiego producenta – firmę KoronaOzon. Ozonatory te oparte są na własnej technologii tej firmy. Jakość oraz bezpieczeństwo stosowania generatorów ozonu KoronaOzon zostały potwierdzone przez państwowe uczelnie.

Wydajność ozonatorów

Istotna kwestia z perspektywy potencjalnego Klienta – wydajność ozonatorów, które zostaną użyte w trakcie usługi. Wielu usługodawców próbuje przekonać Klienta do swoich usług przywołując kwestię bardzo dużej wydajności urządzeń, które stosuje przy ozonowaniu dosyć małych kubatur – na przykład pomieszczeń mieszkania, domu. Stosowanie ozonatorów o wydajności niedostosowanej do ozonowanej kubatury przyniesie więcej szkód niż pożytku – powstaną niebezpieczne stężenia ozonu.

Nasza firma, dobiera liczbę i rodzaj ozonatorów w zależności od ozonowanej kubatury. Ponadto, w zależności od konkretnego przypadku, zostaje dobrany odpowiedni czas ozonowania. Tak samo jak stosowanie ozonatorów o zbyt dużej wydajności niedostosowanej do kubatury, nie ma sensu przedłużanie czasu zabiegu. Jest to niekorzystne dla Klienta – przecież za czas ozonowania Klient płaci.

Ozonator powietrza Korona A 20 „Zdrowy Dom”

Ozonator powietrza A 20 Zdrowy DomPodstawowym ozonatorem powietrza stosowanym przez naszą firmę w trakcie zabiegów jest ozonator Korona A 20 „Zdrowy Dom”. Jest to urządzenie o wydajności 20 gramów ozonu na godzinę pracy pozwalające na ozonowanie pomieszczeń do 80 metrów kwadratowych. Króciec na wylocie ozonu pozwala na dołączenie rury do transportu ozonu – ozonowanie kanałów wentylacyjnych.

 

Poniżej opiszemy trzy podstawowe zastosowania ozonatorów – ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych, ozonowanie wnętrz samochodów wraz z ozonowaniem klimatyzacji oraz ozonowanie pomieszczeń użyteczności publicznej.

Ozonator domowy

Ozonator domowy służy do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. Ozonuje się mieszkania i domy w celu likwidacji bakterii, wirusów, grzybów i ich przetrwalników. Nie do przecenienia jest fakt usuwania alergenów wziewnych i kontaktowych (ozonowanie sypialni alergików) oraz degradacja szkodliwych dla zdrowia niebezpiecznych związków – formaldehydów i ftalanów obecnych w tworzywach sztucznych, farbach, lakierach. Ponadto, ozon na trwałe usunie niepożądane zapachy, a nie tylko je zamaskuje. Zostaną usunięte z domu zapachy po papierosach, zapachy pochodzące ze zwierząt domowych oraz zapachy z kuchni, które nagromadziły się przez kilka lat. Ozonowanie w tych wszystkich przypadkach pomoże. Ponadto, ozonowane są pomieszczenia zagrzybione (łazienki) oraz pomieszczenia po pożarze. Ozonowanie w obu tych przypadkach trwa dużo dłużej niż w przypadku „zwykłych zleceń”. Mamy doświadczenie w tego typu przypadkach.

Ozonator samochodowy

Nasza firma ozonuje samochody osobowe oraz pojazdy o dużo większej kubaturze – kampery, ciężarówki, autobusy i inne. Ozonowanie wnętrz samochodów zlikwiduje nagromadzone niepożądane zapachy – po rozlanych płynach, gnijącym jedzeniu, po przewożeniu zwierząt i inne. Nasze ozonatory są przystosowane do pracy w warunkach podwyższonej wilgotności – dlatego nie trzeba czekać na wyschnięcie tapicerki po uprzednim jej wymyciu. W trakcie ozonowania wnętrza samochodu zostanie również przeprowadzona dezynfekcja układu klimatyzacji. Cały zabieg w przypadku samochodu osobowego trwa około 30 minut. Ozonowanie jest procedurą dużo krócej trwającą niż stosowanie tradycyjnych preparatów chemicznych oraz co najważniejsze – jest to usługa przynosząca lepsze rezultaty. Ozonowanie samochodu powinno się przeprowadzać raz na trzy miesiące (nawet w okresie zimowym). Ozonowanie poprawi znaczącą atmosferę w aucie, komfort kierowcy – z powietrza zostaną usunięte chorobotwórcze zarazki oraz niepożądane zapachy.

Ozonatory do ozonowania pomieszczeń użyteczności publicznej

Ozonatory powietrza, oprócz ozonowania pomieszczeń mieszkalnych oraz samochodów, stosowane są również w pomieszczeniach użyteczności publicznej czyli w dużo większych kubaturach. Są to przedszkola, żłobki, siłownie, kluby fitness, urzędy, restauracje i inne. W przypadku żłobków i przedszkoli zabieg ten jest nie do przecenienia – zostaje znacząco zmniejszona liczba nieobecności dzieci z powodu chorób – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. W przypadku siłowni i klubów fitness znaczącą korzyścią jest usunięcie niepożądanych zapachów oraz związana z tym mniejsza częstotliwość koniecznego malowania ścian oraz co najważniejsze – polepszenie jakości oferowanych usług. Podsumowując – w przypadku pomieszczeń użyteczności publicznej, Klient chce zrealizować te same cele co osoba indywidualna w przypadku ozonowania mieszkań, a więc usunięcie niepożądanych zapachów, likwidacja bakterii, wirusów i grzybów.

Po więcej informacji na temat ozonatorów, zapraszamy na stronę producenta:

Zadzwoń do nas

508 796 824  |  512 287 104

Wyślij e-mail

biuro@ecobion.com.pl

Pilna sprawa?

Pracujemy 24/7

Firam ECOBION świadczy specjalistyczne usługi ozonowania na terenie całej Polski:

 • województwo łódzkie (m.in. Łódź, Zgierz, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Kutno, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Skierniewice, Radomsko, Sieradz, Łowicz, Wieluń, Opoczno, Aleksandrów Łódzki, Ozorków, Łask, Konstantynów Łódzki, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Poddębice, Działoszyn, Biała Rawska, Uniejów, )
 • województwo mazowieckie (m.in. Warszawa, Radom, Płońsk, Ostrołęka, Wołomin, Sulejówek, Legionowo, Pułtusk, Płock, Siedlce, Mława, Piaseczno, Pruszków)
 • województwo świętokrzyskie (m.in. Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Sandomierz, Końskie, Busko-Zdrój, Jędrzejów, Staszów)
 • województwo wielkopolskie (m.in. Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Luboń, Swarzędz, Września, Śrem, Krotoszyn, Turek, Jarocin, Koło, Czarnków)
 • województwo opolskie (m.in. Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork, Prudnik, Strzelce Opolskie)
 • województwo śląskie (m.in. Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Bytom, Gliwice, Bielsko-Biała, Tychy, Chorzów)
 • województwo dolnośląskie (m.in. Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra)
 • województwo małopolskie (m.in. Kraków, Zakopane, Tarnów, Nowy Sącz, Olkusz, Nowy Targ, Oświęcim)
 • województwo lubelskie (m.in. Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska)
 • województwo podkarpackie (m.in. Rzeszów, Stalowa Wola, Przemyśl, Mielec, Dębica)
 • województwo lubuskie (m.in. Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą, Żagań)
 • województwo pomorskie (m.in. Gdynia, Gdańsk, Sopot, Słupsk, Pruszcz Gdański, Malbork,Wejherowo)
 • województwo zachodniopomorskie (m.in. Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście, Stargard)
 • województwo kujawsko-pomorskie (m.in. Toruń, Włocławek, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław, Brodnica)
 • województwo warmińsko-mazurskie (m.in. Olsztyn, Elbląg, Ostróda, Pasłęk, Braniewo, Bartoszyce, Szczytno, Olsztynek)
 • województwo podlaskie (m.in. Białystok, Suwałki, Łomża, Augustów, Bielsk Podlaski)